KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493001
nr 1749 3001
Kerstin Wilhelmson
(1929-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, stad. Olja på duk, 80x99 cm, yttermått inklusive ram: 83x102 cm
Kerstin Wilhelmson, svensk målare, tecknare och keramiker född 1929, död 1997.
måndag 8 december 2025
kl 20:46:00
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Kerstin Wilhelmson
Läs mer om Kerstin Wilhelmson